ICQRAJA NEWSLETTER No 32.

[Dej of d dej]

Subota 28.10.2000.

[Novosti]

Good morning Vietnam, selam alejkum Liban, dobar dan Bosno i
Hercegovino, vozdra ICQrajo!
Na pocetku, da pohvalim Esada sto je konacno napisao newsletter. Opet
je zanemario onu staru dobru: "kvantitet, a ne kvalitet" pa je
newsletter bio prilicno kvalitetan, a za izdvojiti je Cosak. Onakvim
Coskom je opravdao sve ove neredovno napisane newslettere.
Eh ja .. 25.10. je bio mali jubilej za ICQraju ... proslo je mjesec
dana otkako je prvi newsletter napisan!!! Cestitam kolegama Dini i
Esadu!

[Song of d dej]

AZRA - UZAS JE MOJA FURKA

Smrdljivi grad zatvara podrume
Smrdljivi grad zatvara ulice
Smrdljivi grad je zadovoljan sobom
Strukture ga dobro furaju

Ooooo Ooooo Ooooo Ooooo

Dok zijaneri trule u patikama
Muda im zaprasuju cestu
Guzice spustaju nisko do poda
Kako se oni samo dobro furaju

Ooooo Ooooo Ooooo Ooooo

Smrdljivi grad otvara jeftine bircuze
Za sljakere sto locu ko pesi
Studenti bez diplome, zene bez ljepote, nezenje bez stana
Putnici bez para
Jeftina mjuza teska cuga
Lutrija je njihova furka
Jeftina mjuza teska cuga
Uzas je moja furka

Ooooo Ooooo Ooooo Ooooo

[Ivent of d dej]

Juce i danas je Eroldina bila u Zenici. Isla je s nama navece u Makao
gdje je bila nestandardna guzva. Dino i ja smo otsili ranije da
zauzmemo mjesto i jedva nasli metar sanka i tri stolice slobodne.
Kasnije smo dobili i seciju al bez stola. Po baksuzluku, pored stalne
raje iz Macaoa, s nama je bilo i 2x vise nestandardne raje. Mozda je
to ostavilo los utisak na Dindzi, al nadam se da nam nece zamjeriti.

I, usput, Lamija je danas otputovala u Italiju, vratice se za oko 7
dana. Rekla nam je donijeti nesto. Drzimo je za rijec.

[Vedr of d dej]

Jutro je bilo hladno, sada je toplije ... cak se i sunce smilovalo i
provirilo iza tmurnih oblaka.

[Mudrosti of d dej - "izvadci" iz Behara]

- Tarhana je u Turcina hrana, u kaura, kupus i krumpira.
- Ne valja: dockan vecerati, sluti fukaraluku.
- Ne valja: dotaknuti se rukom vatre, kad se krava pomuze (dok se ne
operu ruke), pucace u krave sise.
- Ne valja: drobiti u mlijeko, krava ce se bacati.
- Ne valja: drzati horoza s cahurom na hoberu, sluti nesreci.
- Ne valja: drzat kokos koja propjeva, umrijece neko u kuci.

[Jedna izreka na latinskom]

- Non est medicina, sine lingua latina! (ne znam da li se medicina pise
onako)

[Vic of d dej]

Evo jedan glup:

Idu dva balona pustinjom.
Prvi kaze: "Pazi kaktusssssssssssss!"
A drugi: "Sta kazesssssssssssssss???"

[Biseri jedne pedagogice]

- Sto se tice intervjua, to je razgovor, dakle razgovor tipovi
intervjua?
- U saglasnost ove ocjene, ono zrelost, imacemo ...
- Sa jednim satom ja ovdje nije matematika ili knjizevnost da imamo
cetri sata.A ni oni ne mogu.
- Koja se to vjezba provjera da nam je u redu s malim mozgom???

[Cosak]

Ljudi, vrijeme leti!
Prije nije bilo tako! Kad se sjetim, prije rata su dani nekako duze
trajali. Stvarno, zivotni tempo u vremenu u kojem zivimo je prebrz.
Kada se to poveze s onim ranijim pricama o matrixu i source code-u
zivota, da se zakljuciti da je zivot dosadan, a da brzo prolazi (sto
je kontradiktorno izreci da vrijeme sporo prolazi kada je dosadno).
Kad malo bolje razmislim, sad ce Nova godina. Poslije Nove godine
ima jos 7 mjeseci do mog 18. rodjendana. To nije puno! A kad se sjetim
da cu morati na ljeto (ako ne i prije) seliti iz ovog smrdljivog, ali
grada sa dobrom rajom, u jos smrdljiviji i manji grad bez raje (Vitez)
uhvati me neki crnjak. Stvarno ce mi nedostajati sva raja. Ali to nije
tema ovoga :) (nadam se da cu brzo poloziti vozacki da mogu navece
dolaziti u Macao :))).
Kada mislim o ovome, sjetim se jedne recenice sa reklamnog panoa koji
smo vidjeli Eso i ja na putu Zenica - Sarajevo negdje kod Busovace:
"Smanji brzinu, produzi zivot!"
Nemoguce! Vjerujte mi, probao sam.
Sta nam ostaje? U ovoj brzini, pokusajte zgrabiti sta mozete. Kraj puta
se priblizava nenormalnom brzinom.

Negdje sam cuo, da je "kada se ljudima ne dadne u vremenu", to jedan od
velikih predznaka Sudnjeg Dana. Volio bih da Sudnji Dan dodje prije
nego sto budem morao seliti. Ne vjerujem da ce mi se zelja ispuniti.

Senad Uka, over & out! (osjecam se LOW..)


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka (pesimizam i samo
nazad! Hame.)

Copyright (c) ICQRAJA team
